دانش بنیان تولیدی
رهبر صنعت آشکارسازی زیر سطحی کشور با همکاری برترین کمپانی های دنیا
نشت یابی
روش ها و تجهیزات

نشتیابی خطوط آبرسانی :

نشت آب ( به عنوان بخش اصلی هدر رفت واقعی ) بین محله تصفیه و محل مصرف مشترکین، پدیده ای است که در اغلب تاسیسات آب رسانی رخ می دهد. لیکن حجم نشت در تاسیسات آب رسانی مختلف می تواند متغیر باشد. حجم نشت، حجم آبی است که از اختلاف بین حجم آب ورودی به شبکه و حجم آب مصرفی بدست می آید.

برخی از عوامل موثر بر رخداد نشت

  1. مواد معیوب و نامرغوب به کار رفته در لوله ها و اتصالات و یا دیگر تجهیزات
  2. شکست لوله ها که در نتیجه ساختار ضعیف لوله و یا جا به جایی تجهیزات در نصب لوله ها به وجود می آید.
  3. خطاهای اجرایی مثل فشار زیاد، پر کردن سریع لوله ها، بستن سریع شیرها و ضربه قوچ
  4. شوک های فصلی : مانند یخبندان، تاثیرات دمایی ناشی از دمای بالا
  5. کیفیت پایین عملیات تعمیرات
  6. و…..

بدون شک یکی از راه ها و روش های موفقیت آمیز در کاهش تلفات سیستم های آب رسانی، بهره گیری از تجارب کشورهای مختلف دنیا و آشنایی با شیوه ها و تکنولوژی دستگاه هایی است که به منظور تعیین بروز محل نشت و کاهش آن با کمترین میزان خطا در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله آنها دستگاه های نشت یاب هستند که در انواع و مدل های مختلف وجود دارند. و نیز عملکرد کاربری آنها به آسانی و با دقتی بی نظیر، در سرعت بخشی و سهولت در انجام عملیات های متعدد برای کاربران مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه نشت یاب چیست؟

همانگونه که از نام این وسیله مشخص است دستگاه نشت یاب برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله ها و نشتی آب استفاده می شود. با استفاده از این دستگاه ها می توان به راحتی و با سرعتی بی نظیر، با کمترین میزان خطا محل دقیق رخداد ترکیدگی لوله و نشت آب را پیدا کرد،که این امر خود موجب عملکرد راحت و دقیق کاربران را فراهم می کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، تغییرات بسیاری در روش پیدا کردن محل رخداد ترکیدگی لوله و نشت آب بوجود آمده است که می توان با استفاده از این روشها و تکنولوژی به روز دستگاه های حال حاضر دنیا این امکان را برای فعالیت های متعدد صنعت آب و فاضلاب ایجاد کرد. در این جا با برخی از انواع این روش ها ودستگاه ها آشنا می شویم.

نشت یاب ژئوفن ( نقطه زن):

امروزه در دنیا به علت به وجود آمدن حادثه هایی همچون ترکیدگی لوله و نشت آب در زیر زمین و نبود گاها علامتی ظاهری بر روی سطح زمین این امکان به وجود آمد تا از دستگاه هایی استفاده شود که دارای فناوری پردازش سیگنال (dsp)  می باشند.این فناوری این امکان را دارا می باشد تا با پردازش اطلاعاتی که از زیر زمین دریافت می کند بتواند به راحتی و با سرعتی بالا نشت شبکه را شناسایی کند. این تجهیز با استفاده از فناوری پردازش سیگنال های دیجیتال در محیطی که احتمال وقوع رخداد ترکیدگی لوله و نشت وجود دارد را می تواند با فیلتراسیون بی نظیر و حذف صداهای مزاحم و دریافت صدای نشت با وضوح بالا از طریق گیرنده بر روی صفحه نمایشگر فرستنده  به نمایش بگذارد.

قابلیت ویژه این نوع دستگاه این امکان را نیز فراهم میکند که حتی بدون شنیدن صدای نشت وجود نشت را به اطلاع کاربر رسانده و محل دقیق وقوع نشت را نمایش دهد که نیز این قابلیت خود باعث کاهش تلفات و حفاری های پر هزینه و اتلاف نشدن نیروی انسانی می گردد.

برخی همکاران و شرکای علمی، تجاری

قوانین

کلیه مطالب مندرج در وب سایت،اطلاعات پروژه ها، تجهیزات و مشتریان جزء اطلاعات این شرکت محسوب شده و هرگونه دخل و تصرف در آن ذیل قانون حق مالکیت و کپی رایت می باشد.

FIND THE

با افتخار ساخت ایران

کیهانه کاوش آمود

تهران-میدان صادقیه-بلوار فردوس شرق- روبروی بانک قوامین- پلاک ۸۶- واحد ۳

تلفن: ۴۴۸۴۲۲۴۶-۰۲۱ \ ۴۴۸۴۱۷۸۲-۰۲۱

Email:info@amood.cc