دانش بنیان تولیدی
رهبر صنعت آشکارسازی زیر سطحی کشور با همکاری برترین کمپانی های دنیا
مدیریت مصرف و کاهش هدر رفت
روش ها و تجهیزات

مدیریت مصرف و هدر رفت آب و آب بدون درآمد

در سال 1987، تعریفی که توسط سازمان ملل متحد برای آب به حساب نیامده ارائه شد، به صورت زیر است:

آب به حساب نیامده، عبارت است از اختلاف بین آب تولیدی خالص(حجم آب ارسالی به شبکه) و آب مصرف شده و به حساب آمده اعم از این که اندازه گیری شده باشد یا اندازه گیری نشده باشد.

با وجود تعریفی که سازمان ملل متحد برای آب به حساب نیامده ارائه کرد، اکثر شرکت های آب و فاضلاب، از تعاریف قدیمی که با توجه به شرایط شبکه خود داشته اند، استفاده کرده و همچنین واحدهای فیزیکی متفاوتی را برای شاخص های مختلف به کار گرفته اند.به همین دلیل، انجمن جهانی آب (IWA) ، در صدد برآمد تا با توجه به مشکلات ذکر شده، اقدام به استاندارد کردن و تعریف شاخص هایی برای ارزیابی شبکه های تامین و توزیع آب نماید.بدین منظور، در سال 1996، کمیته ای را برای شناسایی شاخص های مختلف مقایسه تلفات آب در شبکه های توزیع، تشکیل داد. هدف این کمیته، تهیه اصطلاحات و تعاریف استاندارد برای محاسبه هدر رفت واقعی و ظاهری آب و نیز پیشنهاد شاخص های عملکردی مناسب برای مقایسه های بین المللی هدر رفت آب بوده است. نتیجه این مطالعات در قالب دستورالعمل بالانس آب در شبکه توزیع در سال 2000 منتشر شد. استفاده از این تعاریف در مناطق مختلف جهان تا کنون نتایج موفقیت آمیزی داشته است. در استاندار جدید( IWA) واژه آب به حساب نیامده حذف و به جای آن از واژه آب بدون درآمد (NRW) استفاده شد. طبق این تعریف، به اختلاف بین حجم آب ورودی به سیستم و مصارف مجاز با درآمد، آب بدون درآمد می گویند. مصارف مجاز با  درآمد عبارت است از مقدار مصرفی که بابت آن صورت حساب صادر شده و هزینه آن دریافت شده یا خواهد شد. تحلیل آب بدون درآمد از طریق بالانس آب امکان پذیر است. طبق تعریف بالانس آب عبارت است از اندازه گیری یا تخمین آب تولید شده ( تامین شده)، آب ورودی، آب خروجی، آب مصرف شده و هدر رفت برای یک سیستم است.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژِی یکی از راه ها و روش های موفقیت آمیز در کاهش تلفات سیستم های آبرسانی بهره گیری از تجارب کشورهای مختلف و آشنایی با شیوه ها و استراتژی هایی است که به منظور تعیین اجزای آب به حساب نیامده و یا آب بدون درآمد در حال حاضر در دنیا وجود دارند.از این رو مشکلی که صنعت آب و فاضلاب با آن مواجه است نبود تجهیزات و راه کارهایی هستند که بتواند با آن در تلفات سیستمی و کاهش هدر رفت آب بکار گرفته و از خسارات جبران ناپذیر و پرهزینه جلوگیری به عمل آورند.

این مجموعه با بهره گیری از دانش و همکاری با شرکت های سازنده تجهیزات پیشرفته و مدرن از قبیل تجهیزات نشتیابی (نشتیاب انشعابات آب، نشتیاب خطوط انتقال و شبکه )،شناسایی انشعابات غیر مجاز و نیز تجهیزات آشکارساز زیر سطحی (شناسایی تاسیسات مفقود با اهداف فلزی و غیر فلزی ) با ارائه خدمات آموزشی و تخصصی توانسته است در کاهش هدر رفت آب و تلفات سیستمی راهکارهای موثری در مدیریت مصرف در اختیار مدیران صنعت آب و فاضلاب بگذارد.

تجهیزات مرتبط

برخی همکاران و شرکای علمی، تجاری

قوانین

کلیه مطالب مندرج در وب سایت، اطلاعات پروژه ها، تجهیزات و مشتریان جزء اطلاعات این شرکت محسوب شده و هرگونه دخل و تصرف در آن ذیل قانون حق مالکیت و کپی رایت می باشد.

FIND THE

با افتخار ساخت ایران

کیهانه کاوش آمود

تهران-میدان صادقیه-بلوار فردوس شرق- روبروی بانک قوامین- پلاک ۸۶- واحد ۳

تلفن: ۴۴۸۴۲۲۴۶-۰۲۱ \ ۴۴۸۴۱۷۸۲-۰۲۱

Email:info@amood.cc